KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12848305
nr 1284 8305
Sven-Ã…ke Lindengren (Ess-Ã…)
(f. 1929), Sverige
Oljemålning, "Från skärgården". Signerad, daterad ESS-Å 1972. Olja på duk, x4,5cm
Sven-Åke Lindengren (Ess-Å), svensk konstnär född 1929.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 28 oktober 2019
kl 19:23:08
23/10 20:33:04
Sven-Ã…ke Lindengren (Ess-Ã…)
Läs mer om Sven-Ã…ke Lindengren (Ess-Ã…)